Sırtında HDP kamburu, ayağında FETÖ nasırıyla dolaşan ana muhalefet partisi, şimdi de müzmin bir hastalıkla boğuşmaktadır.

2 dakikada okuyabilirsiniz


137
157 , 137

Genel Başkan Yardımcımız Edip Semih Yalçın Twitter hesabı üzerinden yayınladığı mesajda, “CHP sözcülerinin ipe sapa gelmez beyanlarına bugünde F. Öztrak katıldı ve partimizi bekçilikle suçladı. Esasında CHP; son yıllarda Türkiye’nin gündemine bigâne, toplumsal gerçeklere kayıtsız, millî meselelere muhalif bir parti haline gelmiştir.” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın

Genel Başkan Yardımcımız Semih Yalçın’ın açıklaması şu şekilde:MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın’ın açıklaması şu şekilde:

CHP SÖZCÜLERİNİN İPE SAPA GELMEZ BEYANLARINA bugünde F. Öztrak katıldı ve partimizi bekçilikle suçladı. Esasında CHP; son yıllarda Türkiye’nin gündemine bigâne, toplumsal gerçeklere kayıtsız, millî meselelere muhalif bir parti haline gelmiştir.

Bölücülük, habis bir ur gibi ana muhalefet partisinin bünyesine yayılmaktadır. CHP’nin siyasi aritmetiği ise Millî Şef döneminden beri soldan hesaplandığından, giderek “solda sıfır” değerine düşmüştür.

Uzunca bir süredir sırtında HDP kamburu, ayağında FETÖ nasırıyla dolaşan ana muhalefet partisi, şimdi de müzmin bir hastalıkla boğuşmaktadır:

Bu durum bağnaz MHP aleyhtarlığıdır. CHP’nin evlere şenlik sözcüleri; ne zaman MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli nasırlarına bassa bar bar bağırmakta, ne vakit kamburlarına vursa feryat etmektedir.

CHP’nin Sayın Hulusi Akar konusunda spekülasyon ve provokasyon yapıp Türkiye’nin bekasını ilgilendiren hayati konularda kambura yatması da duçar olduğu bu illetler yüzündendir.

“Türk ordusu Afrin’e girmemeli.” diyerek PKK militanlarının daha fazla telef olmasına gönlünün razı olmadığını belli eden bu parti sözcülerinin Sayın Genel Başkanımıza hakaret etmesi bu partide körlük, nadanlık, hadsizlik ve terbiyesizliğin yerleştiğini göstermektedir.

MHP’ye çamur atarak kendi hastalık ve utançlarını örtme, kendi kamburlarını gizleme telaşındaki CHP’nin siyasetteki vaziyeti içler acısıdır.

Yapıcı politika üretmekten ve Türkiye’nin meselelerine sağduyulu bakış açısıyla çözümler önermekten aciz olan CHP yönetimi, yaman bir açmazın içine sürüklenmiştir. Üretebildiği bütün politika, bütün strateji, Devlet Bahçeli ve MHP aleyhtarlığıdır.

Ana muhalefet partisi, MHP ve Devlet Bahçeli aleyhtarlığını politikalarının merkezine alarak çaresizliğini, kısırlığını ortaya dökmüştür. CHP sözcüleri siyaseten ebter, fikren güdük, insani olarak da bitik, hatta yitik durumdadır.

CHP’nin bugünkü hâlipürmelali; kendi seçmenlerinin de içini sızlatmakta, onları derin bir kaygı ve arayışa sürüklemektedir.

Çünkü kronik hastalıkların pençesindeyken CHP’nin sağlıklı politikalar üretmesi, tatmin edici fikirlerle halkın karşısına çıkması ve başarılı olması mümkün görünmemektedir.

Böyle giderse CHP’yi siyaseten yatağa düşürecek söz konusu rahatsızlıkların doğuracağı en önemli sonuç, Mart 2019 Seçimlerinde hezimete uğramak olacaktır. 31 Mart 2019 Seçimlerinde CHP’nin başına Devlet Bahçeli cesametinde bir taş düşecektir.


Bu içeriği beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin!

137
157 , 137

Yapılan yorum sayısı 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ne tür bir içerik oluşturacaksın?
Test Oluştur
Soru serileri ve onlara uygun cevaplar oluştur.
Testler (Doğru/Yanlış)
Doğru/Yanlış seçenekli test oluştur
Anket
Anket oluştur
Yazı
Destekleyici görseller ile bir yazı oluştur
Listele
İçeriğini Sıralayarak Oluştur
Video
Video paylaşım sitelerinden klipler yükle
Ses, Müzik
Ses dosyası yükle
Resim
Fotoğraf yükle